11.BİLMÖK Üniversitemizde!

Türkiye’deki tüm Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin katıldığı ve öğrenciler tarafından gerçekleştirilen en büyük ulusal kongre niteliği taşıyan (Kaynak : 1, http://www.f5haber.com/teknoloji-oku/turkiye-nin-en-buyuk-ulusal-ogrenci-kongresi-haberi-3699957 2,http://www.bthaber.com/turkiyenin-en-buyuk-ogrenci-kongresi/ ) 10. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), 10 Mart 2014 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongreye üniversitemizi ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüzü temsilen Computer Society öğrenci topluluğu 2 otobüsle katıldı. Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği ile ilgili alanlarda sunumlar yapılan BİLMÖK’ün son kısmında ise 2015’te yapılması planlanan kongrenin, 11.BİLMÖK Adaylık Sunumları yer aldı.

11.BİLMÖK’ü düzenlemeye aday olan üniversiteler Orta Doğu TeknikÜniversitesi ve Ankara Üniversitesi oldu. Adaylık sunumlarının yapılmasının ardından, kongreye katılmış olan üniversitelerin resmi katılımcılarının vermiş oldukları oylarla yapılan seçimde Ankara Üniversitesi Computer Society ve Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 11.BİLMÖK’ü düzenlemeye hak kazandı.

11.BİLMÖK Organizasyon komitesi başkanı, Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüz Öğrenci Temsilcisi Yiğiter Yelkovan olurken, Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcıları Computer Society Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Atasoy, Computer Society Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Guzoğlu ve Computer Society Saymanı Ali Deniz Altun, komite üyeleri ise Computer Society üyelerinden oluşmuş oldu.

Ayrıca 11.BİLMÖK Yürütme Kurulu üyeliği için yapılan başka bir seçim sonucunda Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencimiz İrem Doğan yürütme kurulu üyeliğine seçildi.

11.BİLMÖK, 2015 yılında, tahmini 1500 Bilgisayar Mühendisliği öğrencisinin katılımıyla Bilgisayar Topluluğu ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü iş birliği ile ANKARA ÜNİVERSİTESİ’nde düzenlenecektir.

11.BİLMÖK – Ankara Üniversitesi Kısa Film